У жовтні відомий український скульптор, поет і громадський діяч, наш земляк - Михайло Петрович Горловий відсвяткував своє 65-річчя. Чергове засідання клубу «Краєзнавець», присвячене цій даті, відбулось в циклі краєзнавчих заходів, що ознайомлюють з життям і творчістю видатних жителів Обухівщини. Бібліотекарі Обухівської районної бібліотеки для дорослих познайомили школярів з творчим доробком відомого митця, поета Михайла Горлового.
Народився скульптор у селі Щербанівці Обухівського району на Київщині, батьківщині видатного письменника-новеліста Григорія Косинки, який доводиться ювіляру рідним дядьком. Ім'я Михайла Горлового добре відоме в Україні й за її межами. Він є членом Національної спілки художників України, членом Національної спілки письменників України, членом творчого об’єднання скульпторів і живописців “Світовид”, дипломантом 13 міжнародних симпозіумів “Скульптура в камені” в Лівані, Україні та Росії. Автор пам’ятників і меморіальних дощок у бронзі та камені відомим діячам України: Івану Виговському, Григорію Косинці, Вікентію Хвойці, Пилипу Орлику, Степану Бандері, Андрію Малишку та ін. Скульптурні роботи Михайла Горлового знаходяться у музеях та приватних колекціях України, а також багатьох країн світу.
Його вишукана скульптура й витончена поезія закорінені в рідну трипільську землю, мову, культуру. Природно, що саме земля найдавнішої хліборобської цивілізації наснажила Михайла Горлового до творчості, розбудила генетичну пам'ять роду. Його слово тверде, задушевне, пронизане національним духом і глибокою, ніжною любов'ю до України. Письменник Петро Засенко - редактор поетичної збірки М.Горлового «Поезія в камені» говорив про нього так: «Це людина віддана. Він заглиблений в українську землю, в український дух, у наше слово. Він несе в собі обов’язок митця-громадянина. Таких людей, як Горловий, треба берегти. Бо це - наша совість, це - наша відданість мистецтву, нашій землі і українській мові.»
Вітаємо ювіляра! Бажаємо йому здоров’я, наснаги, натхнення й успіхів у творчій праці та нових мистецьких робіт!

Події

Новини