Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги і смерть, і кров,
На порох стерти, перебити!
- Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішитесь кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей - не перемогти.

Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам гімназистам – які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали на вівтар свободи найдорожче – власні життя. Цей подвиг став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини.

Цій трагічній події, з дня якої в цьому році виповнюється 100 років, працівники Обухівської районної бібліотеки для дітей присвятили годину пам'яті «Не забудь Героїв Триста!», яка відбулася 26 січня в читальному залі бібліотеки. Присутні на заході, учні 10-11 кл. СЗОШ №1 ім. А.С.Малишка, уважно слухали хвилюючу розповідь бібліотекарів Малишевої О.І. та Нечай М.М. про страшний бій, котрий відбувся на залізничній станції Крути біля селища Пам'ятне, що за 130 км. на Північний Схід від Києва. Цей бій залишив в пам'яті нащадків сум, гордість, пекучий біль… Про трагічну загибель студентського Куреня під Крутами та легендарні подвиги юних вояків розповідалось місцевими жителями з покоління в покоління, вголос і пошепки. Так було збережено історичну пам'ять, яка проросла крізь репресії та знущання, зуміла вижити у страшні роки тоталітаризму. Бій під Крутами – став символом патріотизму і жертовності в жорстокій боротьбі за нашу єдину, незалежну, рідну країну – Україну.
На заході лунали поезії українських поетів П.Тичини, А.Гарасевича, О.Яворської, О.Шевченка, Л.Храпливої, Д.Павличка присвячені легендарному подвигу юних вояків.
Присутні вшанували пам'ять полеглих героїв хвилиною мовчання, а на закінчення заходу – ознайомились з літературою представленій на книжковій виставці «Крути: І сум, і біль, і вічна слава!».

Події

Новини