Агресія Російської Федерації проти України, незаконна анексія нею Автономної Республіки Крим, військове втручання в східних регіонах України, постійний військовий, політичний, економічний та інформаційний тиск з боку Росії зумовлюють необхідність пошуку більш ефективних гарантій незалежності, суверенітету, безпеки і територіальної цілісності України.
На переконання Президента України П.Порошенка, єдиною у світі функціональною організацією колективної безпеки є НАТО. Організація Північноатланти́чного до́говору, НАТО, або Північноатлантичний Альянс -міжнародна політично-військова організація, створена 4 квітня 1949р. Сьогодні 28 держав є членами НАТО. Головним принципом організації є система колективної оборони, тобто спільних організованих дій всіх її членів у відповідь на атаку з боку зовнішньої сторони.
За нинішніх умов, взаємодія нашої держави з НАТО націлена на зміцнення обороноздатності Української держави та реформування її Збройних сил, наближення до стандартів організацій, необхідних для приєднання до НАТО. На думку переважної більшості українців, саме вступ до НАТО гарантуватиме нам безпеку, адже це не лише військова, а й військово-технічна та інша підтримка країни з боку Альянсу. Дане питання складне і дуже актуальне сьогодні.
Для ознайомлення читачів з цією темою, в Обухівській районній бібліотеці для дорослих оформлено постійнодіючу книжкову виставку «Європейське майбутнє України». Один з підрозділів цієї виставки – «Україна – НАТО: історія та сьогодення» користується найбільшою увагою відвідувачів бібліотеки. Біля виставки постійно відбуваються прес – інформації.

Події

Новини