15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цього року минає 30 років з часу виведення радянських військ з Афганістану. 30 років тому закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. Афганська війна – це ще одна сумна сторінка нашої історії, брудна, неоголошена… Вона, як і усі попередні, несла смерть, каліцтво, одягнула в жалобу тисячі сердець.
До цієї дати Обухівська районна бібліотека для дорослих підготувала годину пам’яті «Ті спогади – то вічний серця біль». На захід були запрошені учні Трипільської ЗОШ, воїни-афганці Олександр Ковальов та Олександр Макаренко. У заході взяла участь начальник відділу КНРТ Обухівської РДА Т.В.Ступник.
Присутні на заході воїни-інтернаціоналісти поділились своїми спогадами. Затамувавши подих, слухали підлітки розповідь безпосередніх учасників тих подій. Особливо сподобалась авторська пісня про службу в Афганістані у виконанні О.Ковальова. З гарними напутніми словами про дружбу, честь, достоїнство, про шану до батьків, любов до Батьківщини звернувся до учнів О.Макаренко.
Бібліотекарі навели історичні факти про цю війну, зокрема те, що понад 300-ти жителям району довелося брати участь у афганській війні, а уродженець с.Жуківці Вадим Гладуш загинув в Афганістані. Йому було лише 20, коли в бою з душманами він підірвався на міні. Він нагороджений медаллю за «Відвагу» та орденом «Червоної Зірки» посмертно…
У виконанні бібліотекарів прозвучали проникливі вірші про біль і горе, що приніс нам той далекий Афганістан.
Під час заходу всі присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.
Своє бачення цієї історичної теми та її зв’язок з подіями сьогодення на Сході України висловила начальник відділу КНРТ Обухівської РДА Т.В.Ступник.
В кінці заходу вчитель Трипільської школи Н.В.Бондар подякувала запрошеним гостям, бібліотекарям за проведену годину пам’яті.
До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Крізь пекло Афганської війни».
Пам’ять про ті дні і події, про людей, що опинилися в надзвичайно складних, а іноді й критичних обставинах, повинна бути вічною, а учасники подій у Республіці Афганістан заслуговують загальної поваги. Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих та перед членами їх сімей. Висловлюємо глибоку подяку батькам, які виховали мужніх синів. А усім, хто пройшов через горнила жорстоких воєн, бажаємо міцного здоров’я, сили духу, родинного щастя та благополуччя. Нехай над усіма нами буде мирне небо.

Події

Новини