( До Дня вшанування пам'яті Героїв Крут)

На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…

Це слова з вірша Павла Тичини “Пам’яті тридцяти”. Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Сьогодні їх ще називають першими «кіборгами». Попри поразку цей бій став взірцем мужності та відваги для українського народу.
29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.
Більш ніж сто років тому на Чернігівщині недалеко від залізничної станції Крути, добровольчий Студентський Курінь, що складався із 300 юнаків: студентів Університету імені Святого Володимира, новоствореного Українського Народного Університету та гімназисти Київських гімназій, відстоюючи право українського народу жити у власній державі, вступили у нерівний бій із більшовицькими військами, чисельність яких налічувала близько 5 тисяч вояків.
Бій тривав лише п’ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога. Ця затримка дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. Цей бій юних героїв народ України пам'ятатиме завжди.
На вшанування пам’яті перших українських «кіборгів» в Обухівській районній бібліотеці для дорослих оформлена книжкова виставка - пам’ять «Дотик Крутянського болю», на якій представлена література про ці історичні події. У читальному залі для відвідувачів бібліотеки відбулись бесіда та огляд книжкової виставки. Читачі мали змогу ознайомитись з маловідомими фактами історичної боротьби за українську державність.

Події

Новини