У січні виповнилося 110 років від дня народження видатної української художниці, яскравої представниці "наївного" живопису Марії Приймаченко.
Творчість народної художниці України, лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка Марії Приймаченко – явище самобутнє, неповторне, як мистецтво кожного з великих майстрів.
Зображення фантастичних звірів, які поєднали фольклорні елементи міфологічних образів тварин, стали стилем художниці у мистецтві. Навіть звичайні квіти на картинах М.Приймаченко такі, якими вона бачила їх у душі, бо сама говорила: «Роблю сонячні квіти, бо люблю людей, роблю на щастя людям, щоб всі одне одного любили, щоб люди жили, як квіти цвіли б на всій Землі».
Марія Приймаченко популярна художниця не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Навіть в урбанізованій й комп’ютерізованій Японії на сторінках японських букварів зоріють малюнки українки М.Приймаченко, як приклад художньої фантазії й досконалої колористики. Сам Пікассо дав високу оцінку робіт майстрині на Всесвітній художній виставці в Парижі і їх було визначено золотою медаллю.
З нагоди ювілею в Обухівській районній бібліотеці для дорослих оформлено мистецький портрет «Барвистий світ Марії Приймаченко».
Запрошуємо до перегляду!

Події

Новини