(до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС)
Щороку 14 грудня відзначається день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В 2006 році Президент України видав указ про відзначення цієї трагічної дати з метою вшанування мужності, самовідданості, високого професіоналізму всіх, хто ліквідовував наслідки цієї аварії. Саме цю дату обрали тому, що в цей день закінчили будівництво саркофагу над 4-м енергоблоком ЧАЕС. Цей день називають просто День ліквідатора. Ліквідатори називають цей день святом, незважаючи на те, що було дуже багато труднощів і проблем. В ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС брало участь близько 650 000 жителів Радянського Союзу і більше половини - жителі Української РСР.
Цього дня в Обухівській центральній районній бібліотеці для дорослих відбувся урок мужності до дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС «Мужність і біль Чорнобиля». В заході взяли участь учасники ліквідації наслідків ЧАЕС, керівники Обухівської районної державної адміністрації та Обухівської районної ради, представники соціальних закладів та громадських організацій району.
Зі спогадами про ті трагічні дні та з словами вдячності до ліквідаторів звернулись заступник голови Обухівської районної державної адміністрації Коваленко С.І., радник голови Обухівської районної ради Торохтій Л.Л., заступник голови громадської організації ветеранів та інвалідів Чорнобиля в Обухівському районі, учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії, фотокореспондент Калашников О.М. Зворушливо звучали розповіді учасників ліквідації наслідків аварії та полум’яні вірші українських поетів у виконанні працівників бібліотеки. Відбулось відзначення подяками присутніх ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

Події

Новини