Кожного року в Обухівський районній бібліотеці для дорослих проводяться Малишкові гостини, присвячені дню народження поета–земляка А.С.Малишка, на які бібліотека запрошує сучасних письменників Обухівщини, послідовників видатного поета Обухівщини. Цього року згадати творчість Андрія Малишка та поділитись з молоддю своїм особистим творчим доробком завітали обухівські літератори – Олександр Хмельовський та Геннадій Горовий.
Розпочали Малишкові гостини учні ЗОШ №1 ім. А.С.Малишка читанням віршів славетного земляка: «Палають огні при долині», «Жива легенда», «Дівча». Олександр Хмельовський ознайомив присутніх з своєю прозовою книгою «Час мужності» про героїв АТО та зачитав уривок із твору «Народився в кольчузі». Олександр поділився радісною подією, адже нещодавно вийшла з друку його нова книга любовної лірики «Небесна і земна» і продекламував з неї декілька віршів. Поет розповів також і про свою пісенну творчість, адже на вірші Олександра вже написано багато пісень. Їх виконують відомі українські співаки – Олена Хижна, Катерина Василенко, циганський гурт «Ромен», Юрій Васильківський, Ліна Прохорова.
Не менш вагомі творчі здобутки і у Геннадія Горового. Він автор нових книг «Вишиванка для сонечка» та «Шкільна брама», виданої шрифтом Брайєля. Геннадій є сподвижником фестивалю «Поетичний рушник», де беруть участь літератори з фізичними вадами. Останнім часом він провів серію презентацій своїх нових книг у Дніпропетровській області. Геннадій з гордістю поділився спогадами про участь у зйомках художнього фільму «Поводир» та коротко ознайомив учнів з сюжетом фільму. Г.Горовий взяв участь в експедиції «Світло для друга» в Карпатах, мета якої полягала в проходженні печер. Особливо зацікавила школярів його розповідь про проект «Небо для вільних», в якому він здійснив стрибок з парашутом. Геннадій продемонстрував присутнім відеозапис цього дійства. Учні гаряче відреагували на читання автором полум’яних патріотичних віршів на воєнну тематику.
Власний приклад літераторів довів учням, що незважаючи на труднощі, необхідно ставити перед собою мету й впевнено йти до її здійснення.
Майже чотири десятиліття Малишко сипав зі свого поетичного неба на землю розмаїті зірки – поезії, викликаючи захоплення у своїх шанувальників. Він був великим поетом, поетом плоть від плоті свого народу та своєї епохи. Малишкова криниця творчості не всихає і сьогодні, вона повсякчас повниться новими талановитими творами літераторів Обухівщини.

Події

Новини