У 2018 році на державному рівні в Україні відзначається День пам’яті – 310 років з дня Батуринської трагедії.
2 листопада 1708 року у Батурині російськими окупаційними військами було вчинено масову різанину українського населення, яку офіційна Москва трактувала як відплатну акцію за намір гетьмана І.Мазепи стати на бік шведського короля Карла ХІІ й таким чином продовжити боротьбу за незалежність України. Місто було вщент зруйновано, а всі мешканці міста вирізані, незалежно від віку і статі. За різними оцінками загинуло від 11 до 15 тисяч батуринців. Місцева залога та жителі оборонялися по-геройському, але проти оборонців було застосовано тактику "випаленої землі". В історію України ці події увійшли під назвою «Різанина в Батурині». Саме місто було пограбоване, в тому числі і православні храми, а потім, за наказом Меншикова, було спалене, а церкви знищені.
Чорна сторінка української історії вже перегорнута, проте громадянам не слід забувати та постійно вчитися на помилках задля побудови міцної та незалежної держави.
З метою вшанування пам’яті жертв Батуринської трагедії Обухівська районна бібліотека для дорослих підготувала книжкову виставку-перегляд «Батуринська трагедія: сторінки історії».

Події

Новини