Все змiниться!
Буде без насильства, злиднiв, неправди.
Хочемо - не хочемо, зміниться...
Бо на небi Сонце.
В.Барка

16 липня виповнюється 110 років від дня народження талановитого поета, прозаїка і публіциста українського зарубіжжя Василя Костянтиновича Барки (справжнє прізвище Очерет) (1908-2003).
Більшу частину свого життя письменник проживав далеко за межами рідної землі (США). Про його твори в діаспорі написано багато критичних та літературознавчих досліджень. Ім’я Василя Барки, його літературна творчість, яка може бути гордістю будь-якої із світових культур, прийшли в Україну тільки після проголошення її незалежності. В 1991 році в Україні з’явився друком його всесвітньовідомий роман «Жовтий князь». Його літературна спадщина – це понад 20 книг поезій, романів, повістей, есеїв, перекладів та літературної критики. В.Барка є Лауреатом міжнародної премії Фундації Антоновичів (США). Читачам Василь Барка відомий завдяки поетичним збіркам «Шляхи» (1930) та «Цехи» (1932), романам «Океан» і «Рай» (1951), повісті «Жовтий князь» (1963), перекладові для українського видання Біблії «Апокаліпсису» та Шекспірового «Короля Ліра». Василь Барка знаний і як драматург (п’єса «Господар міста», драматична поема «Кавказ»), і як автор критичних есе «Хліборобський Орфей, або Клярнетизм», «Правда Кобзаря».
Поезія Василя Барки — це віддзеркалення його глибокої християнської релігійності і етики, це мова його серця. Тому й основні прикмети його характеру — це незвичайна доброта і скромність, гуманність і побожність, толерантність і пошанування думки другої людини, беззастережне визнання вчення Біблії. В післямові до збірки поезій «Білий світ» мовиться: «Поезія Барки — це суцільний переклад дійсности на мову серця. В його поезію треба вчитатися і головне — вчутися, і тоді ми побачимо світ його очима і станемо від цього напевно душевно багатші, змістовніші, глибші, світліші».
Тема голоду в Україні 1932–1933 pоків – найтрагічніша в його творчості. Василь Барка, крім поетичних творів, присвятив їй великі епічні полотна – романи «Жовтий князь» і «Рай». Протягом 1958—1961 pp. В. Барка працював над романом «Жовтий князь», який був опублікований 1963 р. окремою книгою в Нью-Йорку і тільки 1991 р. з’явився в Україні. У романі «Жовтий князь» відтворені реальні події і явища голодомору в Україні 1932–1933 років. Матеріалом для твору послужили спогади очевидців і власні враження письменника, який у 1933 році відвідав родину свого брата на Полтавщині, а потім і сам пережив голодомор на Кубані.
В одному зі своїх останніх інтерв’ю Василь Костянтинович звертається до українців: «Що буде з Україною? А чого тут журитися? Жодна структура, жодна цілість, яка виникла у християнську еру, яка дожила до ХХ століття, не пропаде, «не вмре, не загине». Україна відродиться – і вже відроджується, бо належить до структур, милих Богові».
Василь Барка – автор визнаний. Його твори повільно повертаються в Україну – йдуть без спонсорів, без популяризаторів. Але читач в Україні передчуває: пора Барки наближується, адже в нинішньому духовному пробудженні бракує передусім мудрого і просвітленого правдивого слова Василя Барки.
Шановні користувачі Обухівської районної бібліотеки для дорослих! Пропонуємо вашій увазі книжкову викладку "Василь Барка – письменник апокаліптичної доби", присвячену 110-річчю від дня народження В.Барки, яку можна переглянути в читальній залі бібліотеки.

Події

Новини