10 липня виповнюється 100 років від дня народження видатного англійського письменника та публіциста Джеймса Олдріджа. Найбільш відомі широкому загалу любителів літератури такі його твори: «Дипломат», «Мисливець», Справа честі», «Гори і зброя», «Морський орел», «Останній вигнанець», «Герої пустельних горизонтів», «Не хочу, щоб він помирав», «Останній дюйм».
В 1957 році Олдрідж побував в Радянському Союзі. Відпочиваючи на Чорноморському узбережжі Кавказу він написав відоме оповідання «Останній дюйм». Цим оповіданням Д. Олдрідж дав нам прекрасний урок мужності, стійкості і віри в людину, у її безмежні можливості. Також письменник побував в Україні, у Києві, зустрічався з читачами, давав інтерв'ю. 11 березня 1964 року київська «Робітнича газета» надрукувала статтю «І в мені частка України». У ній Джеймс Олдрідж писав: «Україна нагадує мені країну мого дитинства Австралію. На мою думку, будь-який український хлопчик може впізнати себе в героях моїх дитячих оповідань». Про тематику своїх творів автор говорив: «У моїх книжках головна тема завжди одна й та сама – вибір. Вибір шляху, вибір дії, вибір світогляду».
Творчість Д.Олдріджа актуальна і сьогодні, адже своїми творами письменник намагався донести думку, що подальший розвиток людства можливий тільки у мирному співіснуванні різних країн.
До ювілейної дати письменника районна бібліотека для дорослих оформила тематичну викладку-вшанування «Сильний духом». Пропонуємо читачам ознайомитися з творами автора світової класики.

Події

Новини