Вірне серце друга

Вірне серце друга

ОБУХІВСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ

 

 

«ВІРНЕ СЕРЦЕ ДРУГА»

Бібліографічний огляд літератури

 

Склала бібліограф Т.А.Кацун

 

 

м. Обухів. 2014 рік

 

 

Стародавня легенда розповідає : двоє людей ворогували між собою. Одного разу один з них сидів на березі річки і точив на камені шаблю, щоб убити іншого. Він так наточив її, що шабля стала гострою, як бритва. Людина вирішила випробувати її гостроту і силу удару. Для цього він відрубав голову своєму відданому собаці, який сидів поруч. Потім він підняв шаблю і почав її розглядати. Поки він намагався розглянути на шаблі сліди крові і щербини, які утворилися після удару, відблиск шаблі привернув увагу його ворога, і той несподівано напав на володаря цієї шаблі і устромив в нього спис. Кров вбитого змішалась з кров’ю його собаки. В народі говорять, що пролити кров собаки - тяжкий гріх.
В ті далекі часи собаки були не тільки об’єктом поклоніння, а й активними помічниками своїх братів старших. Вони допомагали пастухам пасти стада, бойові собаки давніх персів по ночам несли вартову службу у стін кріпостей, попереджуючи про приближення ворожих військ.
Собаки були героями багатьох легенд і міфів стародавнього світу. Так, згідно легенді, собака вигодувала Кіра, царя Персії, а в грецьких міфах собаки наділені надприродними можливостями і являються вірними супутниками і помічниками як богів, так і людей.
Про світ собак, його давню і нову історію, знатні породи і сімейства, їх вдачу і унікальні здібності, таємниці собачих імен розповідає книга

Собаки: Очевидное и невероятное / В.Г.Гитин. – Харьков: Паритет, 1996. – 486с.іл.
Автор зібрав в книзі древню і нову історії світу собак, знатні породи і сімейства, таємні історії собачих імен. Він знайомить про непрості відносини світу собак і світу людей, а також про любов, яка з’єднує і зберігає такі різні і разом з тим такі близькі одне одному світи.

Ваша собака: Все о собаке / М.Дороган, В.Н.Челноковой. – Ростов на Дону: Владис, 2006. – 640с.
Завдання наступної книги кожному, хто цікавиться розведенням собак, дати уявлення про утримання собак, їх виховання, дресирування. В книзі також надані відомості про хвороби та надання першої лікарської допомоги різним породам собак. Окремий розділ книги присвячений взаємовідносинам дітей і собак.

Бауєр М. Всегда рядом. Книга о собаках / М.Бауєр. – М.:Агропромиздат, 1991. – 271с. ил.
Книга професора, лікаря Маріо Бауєра допоможе собаківникам - любителям краще пізнати своїх вихованців, успішно працювати з ними, вірно ростити своїх майбутніх друзів. Коли ви прочитаєте цю книгу, ви чітко зрозумієте, з чим вам прийдеться зіткнутись, якщо ви побажаєте взяти на виховання маленького друга. В пропонованій книзі є короткий опис порід собак, ветеринарний розділ, який знайомить про хвороби собак та їх лікування.
Клуб служебного собаководства: Сборник / В.Н.Зубко. – М.: Патриот, 1989. – 199с.ил.
Про службове собаківництво розповідає наступна збірка. В ній розміщені матеріали по племінній роботі, застосування та дресирування собак службових порід, досвід селекціонерів ГДР по тренуванню німецької овчарки.

Гусев В.Г. и др. Наши верные друзья: Альбом / В.Г.Гусев, А.Э.Иолис, В.С.Нехаев. – М.: Агропромиздат, 1987. – 208 с.:ил.
В наступній книзі фотографії і тексти ознайомлять читача з різноманітністю порід, а також навчать основним правилам виховання і утримання собак. В альбомі також розміщені відомості про історію собаківництва, про те, як чотириногі друзі допомагають людині в різноманітній роботі.

Ваши верные друзья: Альманах. Вип. 3 / О.Б.Дун. – М.: Колос, 1992. -65с.:ил.
В альманасі розміщені цікаві і захоплюючи розповіді про наших чотириногих друзів. Є тут фотографії тварин, а також цікаві поради їх прихильникам.

Тян В.В. На ринг вызываются… / В.В.Тян. – М.: Патриот, 1990. – 36с.:ил.
Книга розповідає про першу Всесоюзну виставку службових собак вітчизняних порід, містить кольорові фотографії учасниць та призерів виставки, а також короткі рекомендації по утриманню, вирощуванню, та початку дресирування цуценят.

Вірне серце звіра: Оповідання про тварин: Для дітей мол. та серед. шк. віку. – К.: Інтерпрес ЛТД, 2004. – 303с.: іл. (Заруб. Письменники – дітям)
До збірника увійшли оповідання про різних тварин, написані відомими зарубіжними письменниками. Оповідання побудовані на реальних подіях. Перед маленьким читачем відкриються незвідані таємниці звіриної душі, її закони, її загадки. Автори вчать читача вірити у всеосяжну енергію Добра. Особлива увага в цій книзі приділена собакам. Автори добре зналися на їх характерах і звичках. А головне – вони люблять своїх героїв і ставляться до них з великою повагою.
В оповіданні Джорджа Дугласа «Зонні» бульдог дуже любив своїх господарів та був дуже відданий їм. Коли хазяїни взяли на виховання свого маленького племінника Кіда та стали приділяти йому переважну увагу та любов, собака став дуже страждати від цього. Він зрозумів, що виною всьому є маленький білявий хлопчик. Але добре собаче серце не мало ворожості до невинної дитини, яка к тому ж всім серцем полюбила собаку. Одного разу Зонні ціною свого життя врятував Кіда. Це сталося, коли маленький хлопчик без відома дорослих пішов в ліс, і на нього з кущів готова була напасти рись. Зонні мов блискавка рвонувся на хижака, наслідуючи своїх предків-бульдогів схопив рись за шию. Шалена боротьба тривала протягом кількох хвилин і мала для Зонні надто сумні насліди. Собака так заслаб від великої втрати крові, що ледь приповз додому. Але він повернувся з живим та неушкодженим Кідом, і тільки тепер хазяїн зрозумів свою провину перед собакою. Він взяв його на руки і поніс лікувати в дім.
повідання Джека Лондона «Рудий вовк» також розповідає про собачу вірність. Обставини розлучили хазяїна з Рудим, але через великий проміжок часу, відданий друг пізнав свого господаря. Він покидає теплі краї, нових господарів, які його вже полюбили, і уходить зі своїм хазяїном на північ.
Про пригоди шотландської вівчарки Лессі розповідає повість Еріка Найт «Лессі повертається додому». Тяжким був путь собаки додому, багато різних людей зустрічалися на його шляху. Були серед них добрі, які жаліли і кормили його, а були злі і жорстокі, які завдавали собаці болі, навіть поранення. Але люблячий собака все витримав і повернувся до свого маленького друга. Незважаючи на те, що повість було написано в 1940 році, Лессі і досі радує дітей всього світу своїм дивовижним розумом, кмітливістю та відданістю.

Троепольский Г. Белый Бим черное ухо. / [Г.Троепольский]. – М.:Советский списатель, 1975. – 248с.
А це ще одна розповідь про собаку - сеттера, яка ніби перекликається з попередніми повістями. Собаку, яка виросла в любові і піклуванні господаря, яка любила шум лісу і полювання. Бім залишився тимчасово без хазяїна, який захворів. Собака вирішив шукати свого хазяїна. Тяжкі випробування випали на долю Біма. В цій книзі переплелись добрі людські почуття до тварин з жорстокістю і байдужістю. Але доброта і любов завжди перемагають, і лейтмотив цієї книги звучить як гімн відданості собаки людині.

У світі тварин. / [Г.Ю.Рогінська]. – Харків: Ранок – НТ, 2005. – 192с.
Багато цікавого і корисного можна пізнати з оповідань відомих авторів, зібраних в наступному виданні. Автор В.Бєлов розповів про маленьку собачку Мальку, її материнську вірність, коли вона бігала за два кілометри в село, щоб погодувати свого синочка; Є.Чарушин тепло і з любов’ю розповів про песика Томку; в оповіданні Є. Шима «Лебідь, рак і щука» кмітливе цуценя навчилося плавати; М.Пришвін написав про пригоди Васі Веселкіна і його молодої собаки Жульки, яку господар навчив полювати. Це світлі і добрі оповідання про природу та тварин, які роблять наше життя цікавішим, повнішим, а отже – і щасливішим.
Всі ці, а також багато інших книг про наших вірних друзів – собак ви можете отримати в Обухівській районній бібліотеці для дітей. Щиро запрошуємо!

За літературою звертатися в районну бібліотеку для дітей:
Обухів, вул. Київська, 14
тел. 5-11-49